Abucoins

Bitmarket
Wiadomości

Prywatność znowu zaczyna boleć?

Do opinii publicznej regularnie wracają pogłoski o tym, że rozmaite kręgi próbują dokonać zamachu na jedną z podstawowych wartości rynku kryptowalut, czyli na prywatność użytkowników. Tydzień temu, do tej wrażliwej kwestii odniósł się Parlament Europejski. Czy robi się coraz groźniej?

Już w lipcu ubiegłego roku Komisja Europejska zaproponowała nowe  przepisy odnoszące się do platform zakupowych i dostawców usług związanych z kryptowalutami. W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski przedstawił poprawki do lipcowych propozycji.

Jak łatwo przewidzieć, proponowane ograniczenia dotyczące obrotu tłumaczy się kwestiami bezpieczeństwa. Autorzy poprawek twierdzą, że dotychczasowe regulacje ułatwiają działalność grupom terrorystycznym. Zaangażowane w taką działalność osoby mają rzekomo z łatwością wprowadzać pieniądze do systemu finansowego Unii.

Konsekwencją planowanych poprawek byłoby to, że  użytkownik kryptowaluty utraciłby prawo do gwarantowanej anonimowości. Adresy wirtualnej waluty pozwalałyby na identyfikację tożsamości osób uczestniczących w obrocie, a odpowiednie  organy  miałyby  możliwość jego stałego monitorowania.Co ważne, wśród proponowanych poprawek pojawił się zapis dotyczący wszystkich podmiotów, które działają na rynku.

Nowe przepisy miałyby dotyczyć niemal każdego. Poprawki mówią, że:

(…)należy rozszerzyć zakres dyrektywy (UE) 2015/849 tak, aby obejmowała: wirtualne platformy wymiany walut, dostawców portfela, emitentów, administratorów, pośredników i dystrybutorów walut wirtualnych oraz administratorów i dostawców systemów płatności online. Właściwe organy powinny mieć możliwość monitorowania korzystania z wirtualnych walut w celu zidentyfikowania podejrzanych działań.

Autorzy inicjatywy twierdzą, że planowane zmiany nie są wymierzone przeciwko innowacyjnemu charakterowi cyfrowej waluty. Gwarantują za to wysoki stopień przejrzystości w obrocie alternatywnymi finansami.

kz

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 12 komentarzy

 1. weterynarz Reply

  czemu mnie to nie dziwi, że znowu chce się ograniczyć wolnośc jednostki pod przykrywką terrozyzmu, bezpieczeńśtwa pedofilii czy czego tam jeszcze?

 2. cynamonoweszczescie Reply

  Lepiej niech się wezmą, za kryzys imigrancki i inne bardziej sitotne rzeczy, a nie robią zamach na wolność kryptowalut

 3. sztuciec Reply

  weterynarz, bo nic chcą sie utrzymac przy władzy – kryptowaluty im zagrażają, a kryzys imigrancki sprzyja. Przyjadą darmozjady, dadzą im socjal i oni będą na nich głosować. Tani spobób na pozyskanie głosów choć niezwykle tragniczy w skutkach

 4. elemens Reply

  weterynarz bo oni wolą banować korwina w parlamencie niż brać się za powazne problemy

 5. kaźmirz Reply

  Może nie będzie tak źle jak wieszczycie, w końcu to tylko projekty póki co

 6. dutkarz Reply

  No i właśnie dlatego trzeba z unii uciekac

 7. marcinek74 Reply

  Unia wcale taka zła nie jest, gorsi są po prostu ludzie. Nie fajnie, że biorą sie za krypto bo jak to zaostrzą to będziemy wszyscy posądzani o pedofilie narkotyki itd – typowe działania władz, żeby kogoś lub coś udupić

 8. strimi.pl Reply

  juz jest po btc radze uciekać sprzedawac, to bedzie nielegalne w przyszlosci

 9. Janusz Reply

  A jaki problem zalozyc portfel BTC pozagranicami unii i uzywac? Nastepnie jak chcesz wyplacic gotowke, to znowu jedzisz na wakacje na ukraine i wyplacasz. Zero problemu!

 10. wallet Reply

  Janusz chyba nie mówisz powazni? Po to powstał bitek i ma taki charaketr, że możesz go użyć zawsze przy sobie i nie musieć jeździć nigdzie, żeby wydawac czy nabywac. to by było zaprzeczenie jego idei

 11. elizjum natana Reply

  strimi.pl nie naganiaj na sprzedaż. bitek ma sie dobrze i nic mu nie jest. Fundamenty znacznie urosły w ciągu ostatnich lat. Tylko, że cena zaczęła spadać i już jest narracja, ze bitek ejst przegrany. A przecięz jeszcze dwa tygodnie temu (jak cena rosła) to słyszało się zewsząd, że bitek jest lekiem na zło świata

 12. bayliszek26 Reply

  Mumia Eurorabska już jest pogrzebna, więc wara od naszej prwyatnosći

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *