Abucoins

Bitmarket
aktywacja segwit na litecoin
Altcoin

Litecoin wprowadza Segregated Witness!

Stało się! Przez ostatnie 8064 bloków wsparcie dla SegWit utrzymało się powyżej 75% przez co dzisiaj, 10 maja 2017, został on oficjalnie wprowadzony.

Wspominaliśmy o sytuacji tej waluty parę dni temu analizując jej spore wzrosty w tym wpisie. W międzyczasie Litecoin został dodany do największej giełdy w Południowej Korei – Bithumb. Jest to kolejna bardzo dobra wiadomość, która szybko znalazła odbicie w kursie.

8 maja miał miejsce atak DDoS na giełdę Poloniex co zaowocowało paniczną sprzedażą i spadkiem kursu praktycznie każdego z altcoinów. Giełda potwierdziła informacje na swoim twitterze.

Po ataku DDoS miała miejsce duża korekta aż do poziomu 0.01315/BTC aby kilkanaście godzin później sięgnąć 0.02219/BTC, komu udało się dobrze zagrać sprzedając na początku ataku i odkupując na końcu paniki ten z pewnością błyskawicznie pomnożył ilość trzymanych Litecoinów.

Pamiętajmy, że Litecoin obecnie nie boryka się z takimi kłopotami jak Bitcoin, co do wielkości bloku a SegWit miał być dla nich rozwiązaniem. Czemu więc taka euforia z powodu rozwiązania problemu, którego teraz nie ma?
Otóż SegWit naprawi błąd podatności na zmianę ID transakcji (txid) przez osoby trzecie, oraz otworzy drogę dla Lighting Network.

Chociaż od jakiegoś czasu mamy tyle pozytywnych sygnałów dotyczących Litecoin, to wszystko wskazuje, że to dopiero początek. Niedługo przekonamy się jakie jeszcze ciekawe pomysły zostaną zaproponowane i jak to się odbije na kursie srebrnej kryptowaluty.

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 3 komentarzy

  1. Elizka Reply

    No i tyle na ten temat. Gdzie są teraz wszyscy krzykacze mówiący, że Litecoin to trup? Owszem SegWit jest tam niepotrzebny bo bloki i tak są w zasadzie puste, ale na tym całym Bitcoinie sa potrzebne a się dogadać nie potraficie. Jak Bitcoin bedzie miec nierozwiązany problem z siecią to on będzie trupem. Póki co to Litecoin jest najszybszą walutą na świecie

  2. anniebit Reply

    Miód na moje uszy, kapitał jednak dobrze zainwestowany. Tak trzymaj Litecoin

  3. Pingback: Litecoin wprowadzony na Bitstampie - nowe ATH | BitHub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *