Abucoins

Bitmarket
cena bitcoina
Analizy

Cena Bitcoina przekracza 7000zł

Bitcoin, podobnie jak inne kryptowaluty, nie zwalnia tempa i rośnie coraz szybciej. Dzisiaj cena na polskich giełdach przekroczyła 7000zł. Najwyższy kurs Bitcoina w złotówkach w historii wynosi obecnie 7099,99zł na giełdzie Bitmarket.

Nie gorzej wygląda sytuacja na giełdach zagranicznych. 1908,1$ to nowa najwyższa cena Bitcoina w historii na giełdzie Bitfinex, co stanowi przekroczenie pewnej psychologicznej bariery. Dużo ważniejszym poziomem będzie jednak cena 2000$. Poziom ten wydaje się być już na wyciągnięcie ręki – wystarczy aby kurs urósł o niespełna 5% – jednak na rynku nic nie jest pewne, zwłaszcza gdy w grę wchodzą duże emocje. Całkiem możliwe, że jeszcze dzisiaj kurs ustanowi nowe ATH. Trzeba jednak mieć na uwadze, że cena systematycznie wzrastała, a po każdym zdrowym wzroście powinna nadejść korekta.

Cena Bitcoina stale rośnie od już blisko dwóch lat. Zdarzały się nagłe spadki jednak albo były one wywołane negatywnymi informacjami (odrzucenie ETF, blokada wypłat w Chinach) i sytuacja szybko wracała do normy, albo następowała po prostu większa korekta, która stanowiła doskonałe podłoże do dalszych wzrostów.

Cena bitcoina

W perspektywie kilku lat kurs zaczyna być coraz bardziej stromy; źródło bitwisdom.com

Przełomowy poziom został również przekroczony na chińskich giełdach. Za 1BTC na OkCoin trzeba obecnie zapłacić ponad 10,000 CNY. Wciąż jednak jest to stosunkowo niska cena, zwłaszcza w porównaniu do innych giełd. Chińskie ATH w przeliczeniu na dolary wynosi około 1560$, czyli sporo niżej od Bitfinex. Jest to raczej zrozumiałe gdyż ta giełda niejako przewodzi rynkowi, przodując we wzrostach i biciu kolejnych rekordów oraz stanowi znaczną część obrotu Bitcoinem. Wynik Chin jest też znacznie niższy od innych dużych giełd: Bitstamp (1892$ ATH), BTC-e (1790$ ATH). W związku z kontrolami Banku Ludowego Chin i paniką, która skutkowała załamaniem kursu na początku stycznia, niski wynik Chin wydaje się być naturalną konsekwencją tamtych wydarzeń, a zwłaszcza blokad wypłat.

Warto odnotować, że różnica pomiędzy Bitstamp, a Bitfinex w ostatnich dniach znacznie się zmniejszyła. Momentami przecież cena na pierwszej była nawet 100$ mniejsza niż na drugiej. BTC-e wciąż sporo traci do Bitfinex, choć ta giełda przyzwyczaiła rynek do pewnego rodzaju oporności i wolnego reagowania: spadki zaczynają się wolniej, ale też i wzrosty – co ma swoje wady i zalety.

 

MW.

Podziel się:

Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 7 komentarzy

 1. ether fan Reply

  E tam zachywcacie się 7000zł zaraz będzie 10,000 to będzie o czym pisać ;). Juz widze te nagłówki w mediach i gazetach haha

 2. początkujący Reply

  A ja radzę nie popadać w optymizm bo ci z dużym kapitałem własnie przy okazji takich wzrostów was doją, biednych drobnych ciułaczy. Jak jest zarobek kilkukrotny to radze sie wycofać, póki jest się na plus. Potem będzie płacz i zgrzytanie zębów w czerwcu i lipcu

 3. Lauru Reply

  Czyli wchodzić w to czy poczekać lepiej?

  • j4ck Reply

   Oczywiście , że wchodź, ja przez przypadek kupiłem i zarobiłem sporo siana za NIC.
   Pozdr.

 4. Pingback: Bitcoin po 10,000$ - Breadwallet ostrzega | BitHub.pl

 5. Pingback: Cena Bitcoina osiągnęła 2000$ | BitHub.pl

 6. Pingback: Bitcoin przekroczył cenę 10000zł | BitHub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *