Abucoins

Bitmarket
Biznes

Blockstream i Starbucks ogłosili współpracę w oparciu o blockchain

Firma Blockstream ogłosiła na swoim Twiterze rozpoczęcie współpracy ze znaną siecią kawiarni Starbucks. Celem współpracy jest wdrożenie płatności opartych o blockchain by – jak to ujęto – sprzedawać kawę „na łańcuchu” dla 7 miliardów ludzi na świecie.

Blockstream jest firmą wspierającą rozwój technologii blockchain kierowaną przez Adam Backa i Gregory`ego Maxwella. Znana jest głównie z tego, iż wspiera finansowo rozwój najpowszechniejszego obecnie klienta Bitcoin Core. Firma skupia się na też rozwoju aplikacji dedykowanych Bitcoinowi.

Starbucks z kolei jest znaną międzynarodową marką. Ta sieć kawiarni posiada około 25,000 placówek w ponad 70 krajach, co czyni ją jedną z największych w swojej branży. Do mniej znanej działalności firmy należy współpraca z Apple oraz z kanałem telewizyjnym MSNBC, a nawet działalność na rynku muzycznym po przejęciu wytwórni Hear Music.

Dziś rano Blockstream podała do wiadomości informacje o współpracy  za pośrednictwem Twittera:

Blockstream ogłosili współpracę z Starbucks oparciu o blockchain

Ze względu na znaczną popularność sieci Starbucks taka współpraca może być owocna w przyszłości nie tylko dla samych firm, ale też dla społeczności kryptowalut. Firma zatrudnia bowiem prawie 200 tysięcy ludzi na całym świecie, klientów zaś należy liczyć w setkach, a nawet milionach rocznie. Wprowadzenie takich płatności jest zatem doskonałą okazją do promocji technologii blockchain, a tym samym kryptowalut. Czy taka forma płatności zostanie przez klientów doceniona okaże się w przyszłości. Z pewnością jednak popularyzowanie i przebijanie się do tzw. „mainstreamu” cieszy i napawa optymizmem.

 

MW.

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 4 komentarzy

 1. kardiolog Reply

  Świetna wiadomość! Tyle ludzi co sie przewala przez Starbucksa to niechby chociaż 1% się zainteresował blokcchainem i mamy wzrost kapitalizacji. A podejrzewam, że może nawe 5-10% to zrobi

 2. bitcoinfan Reply

  No no blockstream zaskakuje. Oby to się przełożyło na większe zainteresowanie krypto 😉

 3. obrońca 1967 Reply

  Ładnie ładnie. Kolejny pozytywny i wązny news dośc łatwo zlewany przez społeczność. A tu własnie trzeba zwrócić uwagę na potencjał jaki niesie ze soba starbucks. W zasadzie Blockchain wygrał darmową promocje w mainstreame. No może nie darmową, bo pewnie coś tam blockstream zyskuje, ale wiecie co mam na myśli

 4. początkujący Reply

  Dobre wiesci, oby przełożyło sie to na liczbę klientów i nowy kapitał 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *