Abucoins

Bitmarket
ranking kryptowalut kwiecień 2017
Analizy

Ranking kryptowalut kwiecień 2017

W kwietniu kapitalizacja całego rynku wzrosła z 25,817 miliarda do 36,585, daje to wzrost o 41.71%. Kapitalizacja rynku wszystkich pozostałych kryptowalut (bez Bitcoina) wzrosła z 8,403 miliarda do 14,679, notując wzrost o 74.69%. Jest to kolejny dobry miesiąc dla rynku kryptowalut.

Kwietniowe podium prezentuje się następująco: lider Stratis dał stopę zwrotu 268.95%, na drugim miejscu NEM przyniósł zwiększenie kapitału o 236.79%, trzeci Byteball 233.43%. To już kolejny miesiąc gdzie Ethereum dało dobrą stopę zwrotu 59.38% po wcześniejszych miesiącach w marcu 212.34%, w lutym 49.26% i w styczniu 28.88%.

Kwiecień był pod znakiem „walki” giełd z bankami, aktualnie na giełdzie Bitfinex nie można wpłacać i wypłacać fiat, przez jakiś czas na giełdzie BTC-e nie można było wpłacać fiat, jednak giełda już się uporała z tym problemem (pisaliśmy o tym tutaj), od dłuższego czasu nie można wypłacać BTC i LTC z chińskich giełd Houbi i OKCoin, do tego OKCoin przestał przyjmować fiaty. Przy takiej sytuacji i możliwości arbitrażu giełdy bardzo poróżniły się cenami.

Tak wygląda sytuacja BTC na 1 maja:

 • 1435.10 Bitfinex
 • 1357.80 Bitstamp
 • 1315.20 BitBay.pl
 • 1321.14 Bitmarket.pl
 • 1306.00 BTC-e
 • 1178.20 OKcoin.cn

By wyjść dziś z kapitałem z Bitfinex, trzeba zapłacić około 7% premii.
ranking kryptowalut 2017 kwiecień

Początek kwietnia to okres konsolidacji na altcoinach, zakres cen zawęził się do małych kilkuprocentowych ruchów w górę i w dół. Przełom nastąpił wraz z blokadą możliwości wpłacania i wypłacania pieniędzy fiat na giełdzie Bitfinex 17 kwietnia 2017 roku. O dziwo nie wzbudziło to nadmiernej paniki wśród inwestorów i cena BTC tym razem nie załamała się jak to było w związku z decyzjami podjętymi przez POBC w Chinach. Choć obawy, że Bitfinex jest niewypłacalny ciągle istnieją bardziej nerwowi inwestorzy zaczęli wymieniać swoje fiaty na kryptowaluty dostępne na giełdzie, niepokój urósł do takiej rangi że cena na Bitifnex jest średnio o 100$ wyższa niż na innych marketach. Z moich informacji wynika, że nikt do tej pory nie zgłosił problemu z wypłatami kryptowalut z Finexa, co może potwierdzać stanowisku giełdy że są w 100% wypłacalni a blokada fiatów wynika tylko z powodów obaw banków, które nie chcą już procesować firm zajmujących się kryptowalutami. Wcześniej dochodziły do mnie głosy, że istnieje problem identyczny ale wobec kantorów, a nie giełd.

Pomimo wzrostu ceny Bitcoina, kryptowaluty nie zadziałały negatywnie, na początku poruszały się w konsolidacji po czym również zaczęły rosnąć, co sugeruje bardzo duży napływ „świeżych pieniędzy” na rynku. Bicoinowa dominacja znacząco ustępuje altcoinom, indeks dominacji spadł z 67% do 60%, a rynek kryptowalut podrósł do prawie 36 000 000 000 $, co daje dodatkowe 6-7 mld w wycenie. Jeśli tempo by się utrzymało to zobaczymy kolejną masę milionerów i wzrosty na średnich i małych kryptowalutach pod względem wyceny kapitalizacyjnej. Sam Bitcoin również napawa optymizmem i wydaje się, że na dniach zobaczymy test poziomu 1500$ (giełda Bitfinex). Na wyróżnienie wśród wzrastających kryptowalut zasługuje: Golem, Ethereum, Ethereum Classic oraz Litecoin.

Litecoin będzie mieć aktywowany Segwit, doszło do porozumienia między dev team, górnikami i właścicielami giełd w Chinach – tak to oni rządzą rynkiem, na spotkaniu byli tylko i wyłącznie przedstawiciele z Chin. Barry Silbert ogłosił utworzenie zamkniętego funduszu na ETC, ta wiadomość podniosła kurs o ponad 50%, ETC wart jest blisko 0,5 mld $. Czarny koń Golem, wart około 2000 satoshi debiutując na Poloniex obecnie wyceniany jest na 15000 satoshi. Inwestorzy którzy zainwestowali podczas ICO i trzymali do dnia dzisiejszego mają powody do zadowolenia.

– komentuje miesiąc Adrian Gozdera

Kwiecień był chyba jednym z najbardziej emocjonujących miesięcy w historii rynku kryptowalut, uwzględniając zmiany cen nie tylko bitcoina lub kilku innych kryptomonet, ale niemal każdej notowanej kryptowaluty. Wzrosty zanotowało niemal wszystko, osiągając swoje historyczne maksima cenowe. Od kilkudziesięciu, do kilku tysięcy procent.
Wzrost ceny bitcoina o ponad 200 dolarów został przyćmiony ruchami alternatywnych kryptowalut, stąd też w kolejnym miesiącu widzimy dalszy spadek wskaźnika „BTC dominance”, tym razem do poziomu około 59%. Cały rynek kryptowalut jest na koniec miesiąca wyceniany na ponad 37 miliardów dolarów, co oznacza, że trafiło tam ponad 12 miliardów dolarów.
Tak gwałtowne kwietniowe wzrosty niektórzy nazywają „bańką altów”, lecz tak naprawdę ta faza może być dopiero przed nami.

– komentuje Dominik Gordel

Co może przynieść Maj i jak może wyglądać sytuacja z ceną Bitcoin?

Jeśli Bitfinex upora się z bankami i wpłaty/wypłaty fiat zostaną odblokowane, arbitraż powinien natychmiast podnieść cenę Bitcoina o 50$ w górę, będzie to też pozytywna informacja, więc nie zdziwi mnie jeśli pozostałe giełdy prawie że wyrównają cenę do Bitfinexa. Dawno nie mieliśmy też sytuacji w której cały kapitał z altów uciekał do Bitcoina, aktualnie Bitcoin stanowi około 60 % całej kapitalizacji gdzie historycznie wynosiła ona około 80%, przy wzroście do 70 % kapitalizacji cena powinna wzrosnąć z 1360$ do 1600$.

 

Autor: Dawid Muszyński, FlyingAtom.com

 

Poprzednie rankingi kryptowalut:
Ranking kryptowalut marzec
Ranking kryptowalut luty
Ranking kryptowalut styczeń
Ranking kryptowalut 2016

Podziel się:

Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 13 komentarzy

 1. Witek Reply

  A gdzie NavCoin?

 2. prezes Reply

  W historii nie było jeszcze tak długiej hossy na rynku kryptowalut jak jest teraz, wszyscy wchodzimy na bardzo dziewiczy teren. Hegemonia bitcoina powoli się kończy, a pretendentów do korony jest co nie miara.

 3. Dawid Muszyński Reply

  Nie ma i nie widać by była jakakolwiek „końcówka hegemoni” , chyba nie piszesz o inflacyjnym zawsze ETH z możliwością „dodruku” w każdej chwili i złamaniem zasady „braku wycofania transakcji” – fork po sytuacji z DAO. A może jesteś wstanie wskazać jakiś projekt na ETH który odniósł już sukces i działa. Czy jakąś inną jesteś wstanie wskazać ?

  • prezes Reply

   Wystarczy wejść na wykres udziału bitcoina w całym rynku kryptowalut. Widać wyraźnie trend spadkowy który zaczął przyspieszać. Bitcoin stanowi już tylko 60 % całego rynku.
   Nie wskazuje konkretnej waluty tylko tendencje.

 4. Marcin Reply

  Jestem początkujący – co oznacza to zdanie? – By wyjść dziś z kapitałem z Bitfinex, trzeba zapłacić około 7% premii. ? Czy jeśli chcę przetransferować btc np. na etherum na tej giełdzie a potem je przesłać gdzieś indziej to płacę 7%?

  • kabanos Reply

   Oznacza to, że musisz zapłacić więcej niż na innych giełdach lub niż średnia cena bitcoina na rynku. Co jest logiczne bo cena na Bitfinex jest zawyżona. Jeżeli chcesz wyjśc z kapitałem z Bitfinex to musisz kupić kryptowaluty (Bitcoina np), bo wypłaty pieniędzy FIAT są wstrzymane obecnie. Czyli musisz kupic po drozszej cenie, przelać na inna giełdę (fee) na innej giełzie sprzedać (fee) i to po nizszej cenie a na końcu jeszcze z tej giełdy wysłać do siebie (fee). Stąd te dodatkowe 7% niż gdyby sytuacja była normalna czyli kurs na finex nie odbiega od reszty i mozna wypłacac kase

 5. Pingback: Głosowanie na kryptowaluty które mają znaleźć się w rankingu kryptowalut | BitHub.pl

 6. Pingback: Ranking kryptowalut maj 2017 | BitHub.pl

 7. Pingback: Ranking kryptowalut czerwiec 2017 | BitHub.pl

 8. Pingback: Ranking kryptowalut sierpień 2017 | BitHub.pl

 9. Pingback: Ranking kryptowalut wrzesień 2017 | BitHub.pl

 10. Pingback: Ranking kryptowalut grudzień 2017 | BitHub.pl

 11. Pingback: Ranking kryptowalut styczeń 2018 | BitHub.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *