Abucoins

Bitmarket
aktywacja segwit na litecoin
Altcoin

Litecoin – 70% w tydzień!

Od okolic września 2015 kurs Litecoina był w bardzo spokojnym trendzie bocznym jednak 30 marca 2017 po 19 miesiącach ciszy zaczęły się wzrosty! Tego dnia cena skoczyła z $4.32 do $7.95 czyli o 72.7%. Wtedy jeszcze nikt nie spodziewał się, że to dopiero początek. Litecoin wpadł w trend wzrostowy dzięki rozmowom na temat usprawnienia sieci i 2 maja cena wyniosła $15.6 jednak jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.

Wszyscy z zapartym tchem oczekują tego co się wydarzy za kilka dni, ponieważ Litecoin wprowadzi proponowany również dla Bitcoina Segregated Witness (SegWit). Wpierw 12 Kwietnia wsparcie dla SegWit osiągnęło wymagany poziom 75% i tego samego dnia mieliśmy wzrost ceny o 20%.

Następnym etapem jest utrzymanie takiego poziomu wsparcia dla SegWit przez około 2 tygodnie – czas potrzebny na wykopanie 8064 bloków. Wsparcie spadło poniżej wymaganego poziomu ale po paru dniach – 27 kwietnia – znowu wróciło na miejsce, aktualnie wynosi prawie 100%.

Jeśli ten poziom się utrzyma, to jesteśmy około 3 dni od wprowadzenia długo oczekiwanej zmiany. Świat kryptowalut uzyska wtedy bardzo cenną informację jak SegWit sprawdzi się w praktyce w tak dużej walucie, oraz co z Lighting Network.

Możemy się spodziewać kilku scenariuszy:

  • Inwestorzy wyprzedadzą swoje LTC przed wprowadzeniem SegWit aby zminimalizować ryzyko w razie porażki projektu co przyniesie nam krótki lecz silny spadek. Następnie wszystko zależeć będzie od tego co wyniknie z wprowadzonych zmian.
  • Wiadomości o wprowadzeniu SegWit i w niedalekiej przyszłości też Lighting Network przyciągną ludzi wierzących w sukces i rozpocznie się prawdziwa hossa. Możliwe, że Litecoin sięgnie nawet po swoje ATH na poziomie $50

Pamiętajmy, że Litecoin nie będzie pierwszą walutą wprowadzającą SegWit, ale będzie największy pod względem kapitalizacji. Dużo mniejsza waluta Groestlcoin ma już go zaimplementowanego a inne waluty – Vertcoin, Viacoin, Syscoin i Digibyte – dodały go do swoich planów.

Mało tego w przeciągu ostatnich paru dni mogliśmy zobaczyć kolejne potężne wzrosty a to wszystko za sprawą pewnej wiadomości.

3 maja CoinBase zaczął wspierać Litecoina dając swoim użytkownikom możliwość zakupu i sprzedaży waluty. Był to bardzo pozytywny sygnał w analizie fundamentalnej wywołujący tego samego dnia wzrost kursu o prawie 27%. Trudno się dziwić skoro CoinBase działa w 33 krajach i ma 6 700 000 użytkowników.

Co ciekawe LTC jest kupowany przede wszystkim za CNY (prawie 75% wolumenu w ciągu ostatnich 24 godzin) a kolejno za BTC (13% – z tego 68% transakcji na giełdzie Poloniex) i USD (11%). Warto więc mieć na uwadze wszelkie informacje z Chin na temat Litecoina, ponieważ w obecnej sytuacji one z pewnością będą miały wielki wpływ na cenę.

 

Janusz Zieliński

Podziel się:
Kantor bitcoin bez rejestracji

Blog Prezesa

Ten artukuł ma 2 komentarzy

  1. krezus Reply

    Litecoin rośnie jak zwariowany. A tyle się śmiali z niego ludzie, że skreślony itd, że nie warto trzymać. No cóż jednak warto było zwłaszcza, że nie spadał tylko trzymał swój poziom, ale chciwość jak widać zaślepia rozum niektórym

  2. Elizka Reply

    Litecoin nieźle pnie się do góry. Oby rósł jak na drożdżach hihi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *